המכון לפסיכולוגיה שיקומית

המכון לפסיכולוגיה שיקומית

היחידה לפסיכולוגיה שיקומית מעניקה טיפול נפשי לאנשים המתמודדים עם פגיעה גופנית משמעותית, הגורמת לשבר גדול ולתחושת אובדן קשה. הפסיכולוגים השיקומיים מלווים את המטופלים בתהליך השיקומי, ומסייעים להם בהסתגלות הנפשית למצבם החדש, במקביל לתהליך השיקום הרפואי.
 
אמיר צנדקוביץראש המערך לפסיכולוגיה שיקומית :
אמיר צנדקוביץ

נוירופסיכולוג שיקומי. מומחה בפגיעות ראש, פגיעות אורטופדיות, הפרעות כאב והפרעות אכילה. בעל תואר מוסמך בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית ת"א יפו. מטפל פרטני ומנחה קבוצות
המכון לפסיכולוגיה שיקומית:
קביעת תורים בתאום מראש בטלפון :
03-
6383771
המכון לפסיכולוגיה שיקומית
טלפון - 03-6393743
מיקום - קומה 3
שעות פעילות: בתאום מראש בלבד

מזכירות המרכז הרפואי:
טלפון- 03-6383666
פקס- 03-6383649
מייל- rmc@reuth.org.il
מיקום
- קומת כניסה בניין חדש

במי אנחנו מטפלים?

היחידה מטפלת במשתקמים עם פגיעות אורתופדיות ונוירולוגיות בדרגות חומרה שונות, הזקוקים לתמיכה רגשית במצבם החדש.

הטיפולים

היחידה לפסיכולוגיה שיקומית מעניקה טיפול פסיכולוגי פרטני, המתמקד בתהליכי ההחלמה וההסתגלות לפגיעה הגופנית, ולמוגבלות שעשויה לבוא בעקבותיה. מטרת הטיפול היא לחזק את המטופל ולסייע לו לאתר אפשרויות חדשות, על מנת להגיע לאיכות חיים הקרובה ככל האפשר לזו שהייתה לו לפני הפגיעה. בנוסף מסייעים המטפלים, לפי הצורך, לבני משפחה של המשתקמים, המתמודדים עם השינוי שמשפיע על חיי המשפחה כולה.

הגישה הטיפולית היא אינטגרטיבית, ומשלבת כלים טיפוליים מגישות שונות - ביניהן הגישה הדינמית והגישה הקוגניטיבית, לפי צרכי המטופל. הגישה מתייחסת לפער בין המשימה הנפשית והתפקודית שהמטופל עומד בפניה, לבין המשאבים הפיזיים והנפשיים העומדים לרשותו - על פי הערכתו. פער זה יוצר מצב  של דחק (stress), וההתמודדות עם מצב הדחק מפחיתה את המצוקה הרגשית, ומעצימה את הרצון והיכולת להתמודד. מטרת הטיפול היא להגדיל  את המשאבים ולהרחיב את  היכולות של המטופל בהתמודדות עם הפגיעה והשלכותיה.

פעילות מחקרית ואקדמית

מרכז רפואי שיקומי 'רעות' מוכר על ידי הוועדה המקצועית לפסיכולוגיה שיקומית במשרד הבריאות כמקום הכשרה והתמחות לסטודנטים לפסיכולוגיה בתחום הפסיכולוגיה השיקומית.

המרכז מקדם מחקרים בתחום זה, ומסייע לתלמידים לתארים מתקדמים ממוסדות שונים: האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת אריאל ומכללת תל אביב-יפו.

הצוות:

  • יעל עברון – פסיכולוגית שיקומית מומחית ומדריכה, נוירופסיכולוגית קלינית
  • עינת שריר – פסיכולוגית שיקומית מומחית
  • בנוסף מונה הצוות פסיכולוגים מומחים, מתמחים ותלמידי פרקטיקום ממוסדות שונים להשכלה גבוהה.

מן התקשורת:

  • אתר YNET, 20.3.16 : ראש השירות לפסיכולוגיה שיקומית , אמיר צנדקוביץ', בנושא ההתמודדות עם נפגעי תאונות הדרכים והכלים המקצועיים לטיפול בהם קראו עוד כאן