דצמבר 2020, עיתון הלוחם: “להשלים את השלם”

פרופ’ רפי חרותי, ראש חטיבת שיקום בבית החולים השיקומי רעות ת”א וסמדר יסעור, מנהלת היחידה לרפואה משלימה שיקומית, פרסמו במדור “העיקר הבריאות” בעיתון הלוחם מאמר בנושא טיפול הרפואה המשלימה והשילוב בינה לטיפול הקונבנציונלי ברעות.

מתוך המאמר: “בשנים האחרונות מטופלים רבים בוחרים לשלב טיפול ברפואה משלימה למגוון אבחנות וזוכים להקלה משמעותית בתנועתיות וברמת כאב. רפואה משלימה, כשמה כן היא, משלימה את הטיפול הרפואי. בעולם של ידע נגיש, כל אחד ואחת יכולים לבחור את שיטות הטיפול המתאימות להם. פעמים רבות בוחרים “המטופלים לשלב רפואה משלימה על שלל טיפוליה: דיקור (אקופונקטורה), שיאצו, טווינה, הומיאופתיה, רפלקסולוגיה, פלדנקרייז ועוד.הטיפול ניתן למגוון בעיות בריאותיות בידיעה, אישור וליווי של הרופא/ה המטפל/ת.

“בבית החולים השיקומי רעות יש ניסיון רב בשילוב רפואה משלימה עם טיפול קונבנציונלי, בייחוד במצבים רפואיים משני חיים כמו תאונת דרכים, שבץ מוחי, הלם קרב, ניתוח מורכב ועוד. לאחר טיפולים ספורים אפשר להבחין בשיפור, כמו למשל עלייה אובייקטיבית בטווחי תנועה אותם מודדים פיזיותרפיסט/ית או מרפא/ה בעיסוק. הסיבה היא שהרפואה המשלימה מחזקת את הטיפול הרפואי ומתחשבת בצדדים רבים בחייהם של המטופלים. מגוון הטיפולים מאפשר להתאים לכל אדם את סוג הטיפול המתאים לו, בהתאם לאופי הבעיה ועל פי צרכיו. הטיפולים מעניקים מרחב שונה ומרגיע בתהליכי שיקום אינטנסיביים, מתמקדים בחלק הבריא של כל אחד ואחת וביכולת להתחבר לחלק זה”. 

למאמר המלא “להשלים את השלם”

יצירת קשר וזימון תור

קול רעות

בהסדר עם