שר הבריאות ביקר בבית החולים רעות תל־אביב

שר הבריאות, אוריאל בוסו, וצוות משרדו הגיעו (19.3.24) לביקור ראשון וסיור היכרות בבית החולים השיקומי רעות תל-אביב.

במהלך ביקורו הוצגה בפני השר התוכנית להקמת הקמפוס השיקומי הגדול בישראל, פרויקט שמוביל בית החולים יחד עם עיריית תל אביב-יפו וקרן תל־אביב. כמו כן הוצגה בפני השר התוכנית להרחבת המענה הטיפולי השיקומי לנפגעי פוסט טראומה, חיילים ואזרחים, עקב המלחמה ואירועי ה-7.10.

אל צוות שר הבריאות התלוו מנהל אגף השיקום במשרד הבריאות, ד”ר ירון סחר, ומנהל אגף הבינוי במשרד הבריאות, אורי גולדשטיין.

במסגרת סיורו, נפגש השר בוסו עם מנהלת בית החולים, ד”ר אורית שטיין רייזנר, מנכ”ל עמותת רעות, עידו שריר וצוות ההנהלה, ושמע סקירה מקיפה על פעילות בית החולים ופרויקט הבינוי המתוכנן. בביקור נכח גם השר לשעבר, יואל רזבוזוב.

מימין לשמאל: שר הבריאות אוריאל בוסו, ד"ר אורית שטיין רייזנר, ד"ר ירון סחר, עידו שריר
מימין: שר הבריאות אוריאל בוסו, ד”ר אורית שטיין רייזנר, ד”ר ירון סחר, עידו שריר

במהלך הביקור במחלקות השיקום, פגש שר הבריאות מספר פצועים ובהם חובש איחוד הצלה, משה ויצמן, אשר נפגע מרקטה בשדרות. השר שמע מקרוב את סיפור גבורתו והתרשם מהתקדמותו בתהליך השיקום.

 

שר הבריאות עם המטופל משה ויצמן, חובש איחוד הצלה שנפצע מרקטה בשדרות

 

שר הבריאות עם המטופל בר טויטו, ניצול הנובה שנפצע בתאונה

בתום ביקורו הדגיש שר הבריאות, אוריאל בוסו: “פרויקט הקמת רעות תל־אביב, הקמפוס השיקומי הגדול בישראל, הוא בעל חשיבות לאומית רבה, בייחוד בעת הזו, לחיזוק מערך השיקום הרפואי בישראל ומתן מענה לצרכים ההולכים וגדלים בתחומי השיקום. זאת גם לנוכח אלפי הפצועים מאירועי ה-7.10 והמלחמה, אשר מאות מהם נזקקים ויזדקקו לטיפול שיקומי איכותי”.

בפרויקט החדש מתוכננת תוספת של כ-100 מיטות שיקום, מכון דימות, חדרי ניתוח ושירותים מתקדמים נוספים.

עוד הוסיף שר הבריאות: “לצד זה, מקדם ביה”ח השיקומי רעות תל-אביב בימים אלה את הרחבת המענה הטיפולי לנפגעי פוסט טראומה, חיילים ואזרחים. אני מברך על כך. יש בכך חשיבות רבה לצורך האקוטי בהרחבת המענה לשיקום נפשי וגופני”.

    יצירת קשר וזימון תור


    קול רעות


    בהסדר עם