אודות המרכז הרפואי רעות

מרכז רפואי שיקומי ‘רעות’ הוקם בשנת 1961 ביד אליהו שבדרום תל אביב, על ידי עמותת ‘רעות’* – שנקראה אז ‘שירות נשים סוציאלי’. המרכז, שנקרא בראשית דרכו ‘בית מרפא ע”ש ליכטנשטדטר’, כלל בתחילתו 44 מיטות. הוא נועד לטפל בחולים כרוניים וסיעודיים, רובם קשישים ניצולי שואה, והיה היחיד מסוגו בישראל. ואכן, הדרישה לשירותיו החיוניים גברה במהירות: בשנת 1966 נפתחו שתי קומות נוספות, ומספר המיטות עלה ל-120 ובהמשך ל-160. בשנות ה-70 הוקם קמפוס הנוכחי של בית החולים, המציע יותר מ-300 מיטות אשפוז. בשנות ה-2000 הפך המקום למרכז רפואי מודרני ומוביל, המעניק את מיטב הטיפול המקצועי לאוכלוסייה מגוונת של משתקמים וחולים במחלות ממושכות. ועם זאת, הוא מעולם לא איבד את ‘רוח רעות’ – רוח החמלה והאנושיות שייחדה אותו מראשיתו. * עמותת ‘רעות’ היא אחת העמותות הגדולות והוותיקות בישראל בתחום הרווחה והבריאות. היא הוקמה בתל אביב בשנת 1937 על ידי קבוצת נשים, עולות מגרמניה, שביקשו לסייע לעולים החדשים שזרמו לכאן מן התפוצות, והתקשו למצוא פרנסה ובית בארץ החדשה. מאז צמחה העמותה ללא הרף, ובכל תקופה נתנה מענה לצרכים הבוערים ביותר של החברה הישראלית.

 

היסטוריה

מרכז רפואי שיקומי ‘רעות’ הוקם בשנת 1961 ביד אליהו שבדרום תל אביב, על ידי עמותת ‘רעות’* – שנקראה אז ‘שירות נשים סוציאלי’. המרכז, שנקרא בראשית דרכו ‘בית מרפא ע”ש ליכטנשטדטר’, כלל בתחילתו 44 מיטות. הוא נועד לטפל בחולים כרוניים וסיעודיים, רובם קשישים ניצולי שואה, והיה היחיד מסוגו בישראל. ואכן, הדרישה לשירותיו החיוניים גברה במהירות: בשנת 1966 נפתחו שתי קומות נוספות, ומספר המיטות עלה ל-120 ובהמשך ל-160. בשנות ה-70 הוקם קמפוס הנוכחי של בית החולים, המציע יותר מ-300 מיטות אשפוז. בשנות ה-2000 הפך המקום למרכז רפואי מודרני ומוביל, המעניק את מיטב הטיפול המקצועי לאוכלוסייה מגוונת של משתקמים וחולים במחלות ממושכות. ועם זאת, הוא מעולם לא איבד את ‘רוח רעות’ – רוח החמלה והאנושיות שייחדה אותו מראשיתו.

עמותת ‘רעות’ היא אחת העמותות הגדולות והוותיקות בישראל בתחום הרווחה והבריאות. היא הוקמה בתל אביב בשנת 1937 על ידי קבוצת נשים, עולות מגרמניה, שביקשו לסייע לעולים החדשים שזרמו לכאן מן התפוצות, והתקשו למצוא פרנסה ובית בארץ החדשה. מאז צמחה העמותה ללא הרף, ובכל תקופה נתנה מענה לצרכים הבוערים ביותר של החברה הישראלית.

Quick contact

Rehabilitation people

All you need to know