אות אומ”ץ בתחום הרפואה יוענק לפרופ’ אבי עורי


תנועת אומ”ץ בשיתוף ההסתדרות הרפואית בישראל (הר”י) וצרכני בריאות ישראל (צ.ב.י) בחרה להעניק אות הוקרה בתחום הרפואה לשנת 2016 לפרופ’ אבי עורי, מנהל חטיבת השיקום בבית חולים שיקומי רעות תל אביב.
ועדה ציבורית בראשות השופטת (בדימוס) ד”ר עדנה קפלן-הגלר, בחרה בפרופ’ עורי יחד עם 5 רופאים נוספים ו-2 ארגונים שיקבלו אות הוקרה, הודות לפועלם מעל ומעבר למען ציבור החולים ואוכלוסיות מיוחדות.
פרופ’ אבי עורי, ממייסדי רפואת השיקום בישראל ואחד ממובילי התחום בעולם, הקים את מערך השיקום בבית חולים שיקומי רעות תל אביב והינו מחלוצי ספורט הנכים בארץ.
נימוקי הוועדה הציבורית לבחירתה בפרופ’ עורי: “פרופ’ עורי הרשים במיוחד את חברי ועדת האות לרפואה במגוון תחומי ההתעניינות והעשייה מעבר לתחומי מומחיותו ברפואה השיקומית.  הוא הפליג לתחומי הביו – אתיקה, הפילוסופיה וההיסטוריה של הרפואה עם החיבור בין רפואה למוסיקה ולאמנות. עברו כשבוי במצרים הביאו לחקור את התסמונות השונות של פדויי השבי והיכולת לשרוד בו.  ליווה את עשיית ספורט הנכים בישראל, את משותקי הפוליו ואף התנדב כרופא של בית הלוחם מעצם היותו נכה צה”ל בעצמו. פרופ’ עורי הרשים את חברי הוועדה ברוחב פריסת עשייתו הציבורית והחברתית בכל שטח משטחי התעניינותו האישית, בנוסף ליכולתו המקצועית ברפואה שיקומית וכל זאת בהתנדבות מלאה”.
זאת ועוד: בחודש האחרון אף הוענק לפרופ’ עורי פרס מפעל חיים לשנת 2015 ע”ש פרופ’ חיים רינג ז”ל מטעם האיגוד הישראלי לשיקום.
מנהל בית החולים, ד”ר דב אלבוקרק, בירך בחום את פרופ’ עורי: “זוהי הוקרה משמעותית נוספת להיותו של פרופ’ עורי איש מופת, חלוץ בתחומו, אשר מעבר לתרומתו החשובה בביסוס וקידום רפואת השיקום בארץ ובעולם, תרם רבות למגוון רחב של תחומים והשפיע על חיי אלפי אנשים ומשפחותיהם”.
טקס הענקת האותות יתקיים באירוע חגיגי ב-14 במרץ במוזאון א”י ברמת אביב.

בתמונה: הענקת פרס איגוד השיקום לפרופ’ עורי. צילום: ארז עוזיר

    יצירת קשר וזימון תור


    קול רעות


    בהסדר עם