בני הזוג אדלסון תרמו להקמת אגף אמבולטורי חדש

בני הזוג ד"ר מרים ושלדון אדלסון תרמו סכום של 1.25 מיליון שקלים להקמת אגף אמבולטורי חדש בבית חולים שיקומי רעות תל אביב.
מדובר באגף הכולל את מחלקת אשפוז יום שיקומי שהינה הגדולה ביותר בישראל.
האגף צפוי להיפתח לציבור בתוך חודש.
בית חולים שיקומי רעות תל אביב מסיים בימים אלה את בנייתו של אגף אמבולטורי חדש בעלות של 2 מיליון שקלים. העבודות יצאו לדרך הודות לתרומתם של בני הזוג ד"ר מרים ושלדון אדלסון בסך 1.25 מיליון שקלים. היתרה, בסך של כ-700 אלף שקל, נתרמה מכספי עיזבונם של בני הזוג המנוחים אנה וארנולד שפיגלר, אשר האגף החדש ייקרא על שמם.
ד"ר דב אלבוקרק, מנהל בית חולים שיקומי רעות: "בשם הנהלת בית החולים, אני רוצה להודות לבני הזוג אדלסון על תרומתם הנדיבה, החשובה והמשמעותית לקידום המרכז הרפואי. תרומה זו, המצטרפת לתרומה מעיזבונם של בני הזוג שפיגלר ז"ל, תסייע לנו להעניק לאלפי חולים בכל שנה טיפול רפואי שיקומי, רב מקצועי ומתקדם".
בניית אגף אמבולטורי חדש כוללת הרחבה של מחלקת אשפוז יום שיקומי, שכבר היום הינה הגדולה ביותר בישראל, מ-80 מטופלים בו זמנית ל-120 מטופלים.
מחלקת אשפוז היום השיקומי מורכבת מצוות רב תחומי של אנשי מקצוע מובילים במגוון מקצועות הרפואה והבריאות: רופאים שיקומיים בכירים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, אחיות, מטפלים באמנות, קלינאי תקשורת, עובדים סוציאליים, דיאטנים, פסיכולוגים שיקומיים, פסיכיאטר ועוד. מערך הטיפול באשפוז היום כולל גם שיקום בטכנולוגיות מתקדמות וסדנאות שונות (פסיכו דרמה, דמיון מודרך ועוד), להן חשיבות שיקומית ומנטאלית. מדובר למעשה בגישה הוליסטית המשלבת בין גוף לנפש, תוך ראיית המשפחה והסביבה הקרובה של המטופל.
מחלקת אשפוז יום שיקומי פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם קופות החולים והיחידות לרצף טיפול, משרד הביטחון וצה"ל. הטיפול במחלקת אשפוז יום שיקומי מאפשר לקצר ואף לחסוך את הצורך באשפוז מלא במחלקות השיקום במרכז הרפואי.
באגף החדש יפעלו גם המרכז לשיקום חולים הסובלים מתסמונות כאב כרוניות, המרכז הארצי לטיפול ב-CRPS (תסמונת כאב אזורי מורכב) ומרפאות נוספות.
יודגש כי רופאי השיקום ברעות, המומחים גם בכאב, מטפלים בכאב בגישה השיקומית, דבר המוביל להצלחות בשיקום ובשיפור מהותי בתפקוד.
פרופ' ז'אן ז'אק וטין, מנהל האגף האמבולטורי ומחלקת אשפוז יום שיקומי: "מחלקת אשפוז יום שיקומי כוללת טיפול אינטנסיבי ואיכותי, המותאם למצבו האישי של כל מטופל. מדובר בשירות המאפשר למטופל לקבל שיקום איכותי תוך שילוב בסביבתו הטבעית, בביתו ובחיק משפחתו, ליהנות מעצמאות מרבית ומשגרת חיים תקינה ככל האפשר. הרחבת המחלקה תאפשר לקלוט בו זמנית קרוב ל-120 מטופלים, לצמצם את זמני ההמתנה ולהנגיש למטופלים נוספים את מערך השירותים האיכותיים הפועל כיום".
פרויקט הבינוי כולל גם הצטיידות במכשור מתקדם בתחומי השיקום, ובהמשך תיבחן אף האפשרות להוספת שירותים חדשים. כל זאת, כחלק מהתפיסה המעודדת פיתוח של שירותים שיאפשרו המשך רצף טיפולי בקהילה עבור הציבור הרחב.

יצירת קשר וזימון תור

קול רעות

בהסדר עם