המסע למילים האבודות….

במסגרת ועידת הנשיא שהתקיימה בחודש יוני 2013 בבנייני האומה שבירושלים, נבחרה עבודת מחקר שמבוצעת בבית חולים שיקומי רעות תל אביב, בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן, להיות מוצגת בתערוכת הנשיא יחד עם עוד מחקרים ופרויקטים מצטיינים בתחום חקר המח.

העבודה – The Journey to the Lost Words– בודקת האם גריה חשמלית של קליפת המח במתח נמוך משפרת את היכולת של אנשים אפזים, אנשים עם קשיי שפה בעקבות אירוע מוחי, לשלוף מילים. מדובר בעבודת מחקר לקראת תואר PhD  של עדי ליפשיץ בהנחיית ד”ר נירה משעל מאוניברסיטת בר אילן בשיתוף ד”ר אביה גביעון מנהלת היחידה להפרעות בתקשורת וד”ר זאן ז’ק וטין, מנהל חטיבת המחקר, שניהם מבית חולים שיקומי רעות.

במסגרת המחקר נבדקו עד כה שבעה מטופלים אפזים. הגירוי החשמלי ניתן בטכניקה של – tDCS  (Transcranial  Current Direct Stimulation) לפיה הגירוי מועבר דרך אלקטרודות שמונחות על ראשו של המטופל. משך הגירוי שניתן בטיפול אחד הוא 10 דקות בלבד, סה”כ 6 טיפולים במהלך שבועיים. מדובר בטכניקת גריה בלתי פולשנית ונטולת כאב. החידוש במחקר זה, בהשוואה למחקרים קודמים שעשו שימוש באותה הטכנולוגיה הוא שעבור כל נבדק נבנה פרוטוקול אישי בנוגע למיקומי הגריה במח וסוג הגירוי הניתן (מעורר או מעכב פעולה).  ממצאי המחקר עד כה מעודדים לאור העובדה שנרשם שיפור עבור מרבית הנבדקים כתוצאה מגירוי זה ביחס למצב בבדיקות טרום טיפול.

מטופלים הסובלים מאפזיה והמעוניינים להשתתף בניסוי מוזמנים לפנות לד”ר אביה גביעון במרכז רפואי שיקומי ‘רעות’ בטלפון 03-6383622

    יצירת קשר וזימון תור


    קול רעות


    בהסדר עם