מובילים שינוי: בית החולים השיקומי רעות תל־אביב משתתף בתוכנית האקסלרטור לטכנולוגיות בשיקום של משרד הבריאות וארגון מעוז

בית החולים השיקומי רעות תל־אביב התקבל לתוכנית האקסלרטור לטכנולוגיות בשיקום של משרד הבריאות וארגון מעוז. התוכנית שמה לה למטרה לקדם ולפתח פתרונות טכנולוגיים חדשניים בשיקום ויצירת קהילה מקצועית של יזמים בתחום. הפרויקט נבחר מבין עשרות פרויקטים שהוגשו לקול הקורא, ועוסק באתגר: כיצד לשפר את המעורבות האקטיבית של המטופל בתהליך השיקום. מטרת הפרויקט היא להרחיב את מידת המעורבות של המטופל בתהליך מתוך תפיסה המציבה את המטופל במרכז, נותנת מענה לצרכיו האישיים והופכת אותו שותף פעיל בקבלת  ההחלטות ובמטרות השיקומיות. מצב זה יאפשר מתן שירות מקצועי, מיטבי ואף מהיר יותר עבור המטופל.

את הפרויקט מובילה מטעם בית החולים השיקומי רעות תל-אביב נעמה קשת, מנהלת היחידה לפיזיותרפיה, ושותפים לה בצוות הפרויקט: מיכל גרינברג- סגנית מנהלת ביה”ח לתפעול רפואי, ד”ר דנה גפן דורון, מנהלת המחלקה לשיקום נפגעי ראש, מיכאל בריק, ראש תחום פיתוח במכון ‘רעות’ למחקר ופיתוח ענבל דלומי, מנהלת יישומים רפואיים- מערכות מידע ותומר אליהו, אחראי תחום שירות ופניות הציבור.

התוכנית יוצאת לפועל על רקע המציאות במערכת הבריאות בישראל בה אתגרים משמעותיים בתחום השיקום. אלה מחייבים פתרונות יצירתיים וייחודיים, במיוחד על רקע העלייה המשמעותית במספר הפצועים בעקבות המלחמה. האקסלרטור מורכב ממסע למידה בו המשתתפים יציפו את צרכיהם, יפתחו פתרונות מתאימים וייצרו פיתוחים טכנולוגיים עבור המטופלים, המטפלים והארגון. את הצוותים בתוכנית מלווים מנטורים מעולמות היזמות, פיתוח טכנולוגיות ושירותים חדשניים.

נעמה קשת, מנהלת היחידה לפיזיותרפיה ברעות תל־אביב: “במסגרת האקסלרטור נצא למסע למידה מרתק שיכלול למידת עמיתים, הכרת עולמות החדשנות ויישומם אצלנו בביה”ח. זהו כבוד גדול לרעות תל־אביב לקחת חלק בפרויקט הדגל של משרד הבריאות ולהיות בחזית הפיתוח והחדשנות. הפרויקט שלנו שם את המטופל במרכז ומדגיש את חווית המטופל בתהליך השיקום”.

    יצירת קשר וזימון תור


    קול רעות


    בהסדר עם