רפואה משלימה למען בריאות שלמה

הרפואה המשלימה מורכבת מגישות טיפוליות רבות, ששונות זו מזו במקורן, ברעיון שעומד מאחוריהן ובטיפול שהן מציעות. המשותף לגישות השונות הוא ההתייחסות לאדם כאל שלם ללא הפרדה בין גוף ונפש.

 

 

 

שיטות טיפול ברפואה המשלימה:

 

דיקור

בדיקור (אקופנקטורה) נעשה שימוש במחטים דקות מאוד, חד פעמיות וסטריליות על מנת לבצע הפעלה של נקודות שונות בגוף, כאשר לכל נקודה יש אינדיקציה ברורה לאיזה איבר או תפקוד היא קשורה, ומה הסימפטומים בהם היא יכולה לטפל. הדיקור נמצא יעיל בטיפול במגוון בעיות בהן בעיות כאב, בעיות שלד ותנועה ובעיות במערכת העיכול.

 

רפלקסולוגיה

על פי הרפלקסולוגיה קיים ייצוג כולל של הגוף בכפות הרגליים והידיים וכאשר אחת ממערכות הגוף/ אחד האיברים פועל/ ת בצורה לא תקינה הדבר בא לידיי ביטוי בהצטברות קריסטלים (חומרי פסולת) באזורי הייצוג של  אותה מערכת או איבר. הרפלקסולוג מזהה את ההצטברות ולפי מיקומה מאבחן את הבעיה. הטיפול נעשה על ידי לחיצה על אותן הצטברויות שמביאה לפירוקן ולהוצאת הפסולת אל מחזור הדף וממנו מחוץ לגוף.

 

מוקסה

המוקסה הינה שיטת טיפול באמצעות חימום שנועדה לחזק את האנרגיה בגוף ומתאימה למצבים של עייפות, חולשה ותחושת קור. המולסה מיוצרת מצמח הלענה ממנו יוצרים (לאחר ייבוש) מקלות צרים אותם מבעירים בקצה ומקרבים לגוף לצורך פעולת החימום. דרך נוספת לשימוש ממוקד יותר במוקסה היא באמצעות הלבשתה על מחטי דיקור שמוחדרות לנקודות שונות בגוף.

 

שיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול המבוססת על לחץ בעזרת האצבעות באמצעותו מאזן המטפל את זרימת האנרגיה בגוף. הטיפול בשיאצו מתאים לחיזוק מערכת החיסון, לאנשים הסובלים מתסמונות כאב, מהפרעות שינה ומהפרעות קשב וריכוז.

 

טווינא

הטווינא היא שיטת טיפול בעיסוי (מגע) אשר מבוססת על לחיצות ותנועות לישה שמבצע המטפל עם ידיו לאורך תעלות האנרגיה בגוף. מטרת הטיפול היא לשחרר חסימות אנרגטיות ולהשיב את הגוף לאיזון אנרגטי כללי. טיפולי הטווינא מתאימים לבעיות אורתופדיות וכן לבעיות נשימה ועיכול.

 

כוסות רוח  

הטיפול בכוסות הרוח נועד להגביר את זרימת הדם. הטיפול מתבצע על ידי הנחת כוסות (זכוכית, פלסטיק, סיליקון, במבוק) מחוממות על אזורי מטרה כך שהן יוצרות ואקום שמחיש את זרימת הדם. הטיפול בכוסות הרוח מתאים לטיפול בדרכי הנשימה, דלקת פרקים, הפרעות במערכת העיכול, כאבי גב ועוד.

 

צמחי מרפא

הטיפול בצמחי מרפא יעיל לטיפול במערכת הדם, מערכת העצבים והשרירים. המטפל משתמש בפורמולות של ששה עד שמונה צמחים עם פעילות סינרגטית, וכיוון טיפולי מוגדר.  מאחר וצמחי מרפא הניתנים במינון המתאים לא יוצרים תופעות לוואי, ניתן להשתמש בהם, בהמלצת מטפל בלבד, לתקופה ארוכה.

 

* מדובר במידע כללי. לא כל השירותים המצוינים במאמר ניתנים בביה”ח. למידע על שירותי הרפואה המשלימה בביה”ח לחץ כאן.

יצירת קשר וזימון תור

קול רעות

בהסדר עם