עושים היסטוריה בבריכה בטוקיו

עדכון 2.9.2021: נבחרת השחייה הפראלימפית ממשיכה לגרוף מדליות ולשבור שיאי עולם בתחרויות בטוקיו, עם שמונה מדליות: שתי מדליות זהב של איאד שלבי, שתי מדליות זהב ומדליית ארד של מארק מליאר, ושתי מדליית זהב ומדליית כסף של עמי דדאון.
 
עמי דדאון גרף מדליית זהב שנייה לאחר שניצח (2.9.21) במשחה 50 מטר חופשי כשהוא קובע זמן של 37.21. בתחילת השבוע (30.8.21) זכה דדאון במדליית זהב במשחה 200 מטר חופשי, תוך שהוא קובע זמן של 2:44.84 דקות ומשפר בשש שניות את שיא העולם. מוקדם יותר בתחרויות זכה דדאון במדליית כסף במקצה 150 מטר מעורב חופשי.
 
השחיין איאד שלבי זכה (2.9.21) במדליית זהב במשחה 50 מטר גב עם זמן של 1:11:79 דקות. זו מדליית זההב השנייה של שלבי שפתח את היום הראשון של המשחקים הפראלימפיים בטוקיו עם מדליית זהב היסטורית בשחיית 100 מטר גב.
עמי דדאון, פרופ’ רפי חרותי, ראש חטיבת השיקום בביה”ח רעות ומי שמוביל את המעטפת המקצועית של ביה”ח לנבחרת השחייה, והפיזיותרפיסט אורן דיסקין 
 
מארק מליאר גרף שתי מדליות זהב ומדליית ארד: מדליית זהב ב-400 מטר חופשי בזמן של 4:31.06 דקות ושיא עולם. מדליית זהב ב-200 מטר מעורב אישי, תוך שיפור שיא העולם ב-1.71 שניות. מדליית ארד במשחה 100 מטר גב עם זמן של 1:10:08 דקות ושיא ישראלי.
 
רגע לפני האולימפיאדה המקורית שנדחתה התראיין מליאר לסרט עבור ביה”ח שיקומי רעות, נותן החסות הרפואית לנבחרת השחייה הפראלימפית של ישראל, וסיפר על החלום לשפר את התוצאה בטוקיו. 
 
הסרטון באדיבות רועי כץ Contentv צילום: ברק ברינקר
 
מנהלת ביה”ח שיקומי רעות  ד”ר אורית שטיין רייזנר: “השחיינים עושים היסטוריה בטוקיו וזו גאווה עבורנו ללוות אותם רפואית ולהעניק מעטפת מקצועית.  בשם כל צוות בית החולים – מאמינים וגאים בספורטאים הנפלאים המוכיחים כל פעם מחדש שאין מגבלה ליכולת האנושית”.
 
איאד שלבי ופרופ’ רפי חרותי, ראש חטיבת השיקום ומי שמוביל את המעטפת המקצועית של ביה”ח לנבחרת השחייה (צילום: קרן אייזקסון)
 
בתמונה משמאל: מארק מליאר במשחה 400 מטר חופשי. מדלית זהב שנייה (צילום: קרן אייזקסון)
 

    יצירת קשר וזימון תור


    קול רעות


    בהסדר עם