תערוכת חוצות חדשה בת”א: 60 הפנים של ביה”ח השיקומי רעות ת”א

בית החולים השיקומי רעות תל אביב, המציין 60 להיווסדו, יזם תערוכת צילומים ייחודית אשר תוצג החודש ברחבת כיכר הבימה בתל אביב. התערוכה מציגה צילומי פורטרט של מטופלים בהווה ובעבר לצד צילומים של אנשי הצוות מכלל הסקטורים בבית החולים. התערוכה תוצג למשך יומיים בין התאריכים 21-20 באוקטובר. הכניסה חופשית.

רוח רעות

העובדים והמתנדבים המוצגים בתערוכה, משקפים מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית. ‘רוח רעות’, המסמלת את מרקם החיים המשותפים בישראל –  כתף אל כתף עובדים יחדיו יהודים וערבים, ותיקים ועולים חדשים, חילונים ודתיים ומתנדבים מהארץ ומחו”ל. לצדם, מוצגים פורטרטים של מטופלים ובני משפחתם מכל רחבי הארץ המתמודדים עם קשיים משני חיים ומאתגרים במסגרת שיקומם את הבלתי אפשרי. בין המטופלים המצולמים: העיתונאית לינוי בר גפן ובן זוגה בן זליכה המטופל בבית החולים, עו”ד דן להט והשחקן והסטנדאפיסט רודי סעדה (קופה ראשית). 

 

 

 

בשורה העליונה (מימין לשמאל): רופאי השיקום פרופ’ רפי חרותי (מימין) ופרופ’ אבי עורי, השחקן רודי סעדה, אפי הרצקי מתנדבת בביה”ח

בשורה התחתונה (מימין לשמאל): הפיזיותרפיסטיות נעמה קשת (מימין), גאיה יפה ואפרת גוטרמן, האמנית שי לי עטרי, המתמחים בשיקום ד”ר חמאד עבדאללה (מימין) וד”ר עומר ישראלי

את התערוכה צילמה יעל אילן, צלמת תיאטרון החאן והמרכז למוסיקה משכנות שאננים בירושלים, בעלת ותק של 20 שנה בצילום תיעודי. הציגה במספר תערוכות בארץ ובחו”ל.

הצילום נאמן לאמת של רעות

הצלמת יעל אילן: “מעשה הצילום מנסה להיות נאמן לאמת של רעות. מדי יום נכנסים בשערי בית החולים מאות אנשים הנמצאים ברגעי משבר תהומיים, מי שעבורם בית החולים הוא חלק משגרת היום. בצילומים אלה ביקשנו להביט לאנשים בעיניים. בפשטות, בכנות וללא כל אמצעי מייפה, כמעט ללא תמיכה או סגנוּן, מטפלים, רופאים, בני משפחה ומטופלים ששגרת יומם היא מאבק אינסופי ואמיץ, על חייהם או על חייהם של אחרים. כמעט כל המושגים השגורים בפינו כמובנים מאליהם מקבלים ברעות משמעות חדשה – תקווה, ניצחון, מאבק, הצלחה, חיים, בריאות, אהבה ומשפחה”.

את חנוכת התערוכה ילווה אירוע חגיגי בהיכל התרבות בסימן “להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי” במעמד ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, הנהלת בית החולים וידידי רעות, בהם אנשי עסקים ובכירים במשק. האירוע יכלול הוקרה לנבחרת השחייה הפראלימפית של ישראל, אותה מלווה בית החולים ומעניק חסות רפואית, עו”ד דן להט והמוסיקאי אורן ברזילי, ישתפו בסיפורם האישי – כיצד צומחים ממשבר, הודות לתהליך השיקום שעברו בבית החולים.

    יצירת קשר וזימון תור


    קול רעות


    בהסדר עם