08/05/2024, ועידת האנשים של המדינה- ידיעות אחרונות ו- Ynet: “מנהלת בית החולים השיקומי רעות תל־אביב: לא ערוכים למלחמה בצפון”

ד”ר אורית שטיין רייזנר, מנהלת בית החולים השיקומי רעות תל־אביב, השתתפה בוועידת האנשים של המדינה של Ynet וידיעות אחרונות וציינה כי מערכת השיקום לא ערוכה לתרחיש של הסלמה משמעותית בצפון: “מערכת הבריאות נכנסה ל-7 באוקטובר במצוקה קשה. החסר הזה מתבטא בחסר במיטות שיקום, במדינה יש כ-1,000 מיטות שיקום, מספר שלא עלה בשנים האחרונות, הוא נשאר די קבוע וממקם אותנו במקום לא מחמיא ביחס למדינות אחרות ב-OECD. אבל המחסור הוא לא רק במיטות. אנחנו במחסור גם של כוח אדם, גם רופאים, גם אחיות, גם מקצועות הבריאות. המקצוע הוגדר על ידי משרד הבריאות כמקצוע במצוקה”.

על שיקום פצועי המלחמה הוסיפה ד”ר שטיין רייזנר כי “הפצועים הם פצועים מורכבים. אני אגיד שכולם זקוקים לשיקום, הן גופני והן נפשי. יש פה אומה במשבר. מי שמגיע לשיקום, זה תמיד אירוע שהוא משברי, וכל המעגלים התומכים מסביב מעניקים תמיכה. באירוע הזה, המטפלים עצמם צריכים לשאוב את הכוחות למרות שגם הם בעצמם עוברים את הימים המאוד קשים האלו ומתמודדים, חלקם עם אובדנים, חלקם מגויסים, אצל חלקם בני המשפחה שלהם מגויסים, אז בעצם הצרה של כולנו”.

לצפייה בריאיון המלא  

    יצירת קשר וזימון תור


    קול רעות


    בהסדר עם