18.1.2021, מדור יחסים אתר Ynet: "מדוע כולם מקווים שבן הזוג יבין אותם ללא מילים?"

שולמית שפרבר, מתמחה בטיפול מיני במרפאה לשיקום וטיפול מיני בבית החולים השיקומי רעות, מסבירה במאמר במדור יחסים באתרYnet  מהי תקשורת בלתי מילולית במערכות יחסים זוגיות ורומנטיות ומדוע יש לחזור בזמן לתקופת הינקות על מנת להבין את חשיבותה.

מתוך המאמר: "עניין ידוע הוא שתקשורת טובה בין בני זוג היא חשובה והכרחית כדי לכונן מערכת יחסים מיטיבה ומשביעת רצון. מחקרים מצאו כי תקשורת פתוחה בין בני זוג בנושא מיניות והיכולת לתקשר את הצרכים, הרצונות, ההעדפות והמאוויים שלנו, מייצרת שביעות רצון מינית בתוך הקשר הזוגי. הבעיה היא שרוב המחקרים בנושא תקשורת זוגית ומינית עוסקים בתקשורת המילולית בין בני הזוג, ורק מעטים הם המחקרים שמתייחסים לתקשורת הבלתי מילולית….

"במחקר משנת 2019 שערכה ד"ר עינת שופר אנגלהרט, נשאלו זוגות על המשאלות הארוטיות-רומנטיות שלהם. ניתוח התשובות העלה ממצא מעניין: זוגות העלו משאלה כמוסה להיות מובנים ברמה הגופנית על ידי בני הזוג שלהם, בלי שהם יצטרכו להשתמש בתקשורת מילולית. כלומר, שבן/ת הזוג כבר ידע באופן קסום וטלפתי מה אני מצפה ממנו ומהם הצרכים הגופניים שלי. מכאן שהמשאלה שעולה מן המחקר היא הבקשה של אנשים מבוגרים לאותה התכווננות גופנית – לסנכרון ותקשורת גופנית בתוך מערכות היחסים הרומנטיות הבוגרות שלהם".

למאמר המלא

יצירת קשר וזימון תור

קול רעות

בהסדר עם