18/02/2022, המקומון רמת גן-גבעתיים: “חדש ברמת גן: מרכז רפואי רעות בקהילה המציע טיפולי שיקום מתקדמים קרוב לבית”

בית החולים השיקומי רעות ת“א בשיתוף משרד הבריאות וג‘וינט- אשל פתח שלוחה חדשה ברמת גן המציעה שירותי שיקום מתקדמים למבוטחי כל קופות החולים בזמינות גבוהה.
לרגל הפתיחה ראיינו ב”המקומון רמת גן-גבעתיים” את מנהל המרכז, ד”ר אנטולי ליבשיץ, מומחה ברפואת שיקום וברפואה לשיכוך כאב.

במסגרת הריאיון הסביר ד”ר לבישיץ  על חשיבות הנגשת שירותי שיקום בקהילה, “…טיפול שיקומי חשוב לבצע כמה שיותר מהר, שכן מדובר בחלון הזדמנויות משמעותי לאדם. לרפואת השיקום תפקיד חיוני ומרכזי במניעת הדרדרות וצמיחה בחזרה לעצמאות תפקודית. האתגר הגדול הוא לתפוס את האדם ב’שעת הכושר’ הקריטית ולתת לו את מלוא הכלים הנכונים בכל היבטי החיים”. 

על היתרון של המרכז החדש, “היתרון במרכז החדש הוא שהטיפולים ניתנים על ידי הצוות המקצועי של  בי החולים השיקומי רעות ת“א. המרכז מציע שירותים לאוכלוסייה הזקוקה לשיקום גריאטרי, שיקום כללי. וכן לשימור התפקוד במצבי חיים שונים: מחלות ממושכות, מחלות ניווניות, פגיעות לאחר תאונות דרכים, שברים, פוסט קורונה, שבץ מוחי וכאב כרוני“.

ועל ייחודיות הטיפול השיקומי ברעות, “אצלנו המטופל נמצא במרכז, והוא חלק בלתי נפרד מבניית תכנית הטיפולים. חשוב להדגיש שטיפול שיקומי מוצלח מתחיל בשיתוף פעולה של המטופל וגיוסו לתהליך שיכול להיות כואב וארוך. בנוסף, אנו צוות רב מקצועי שכולל: רופא, אחות, פיזיותרפיסט, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק, עובד סוציאלי ופסיכולוגית, וכולם יחד פועלים לאותה מטרה טיפולית. אנו מקיימים ישיבות צוות על כל אחד מהמטופלים על מנת לאמוד את התקדמותו ולבצע את השינויים הנדרשים בתוכנית הטיפול…”. 

לקריאת הכתבה על פתיחת מרכז רעות בקהילה רמת גן במלואה

צילום מסך מתוך כתבה פתיחת רעות בקהילה רמת גן

    יצירת קשר וזימון תור


    קול רעות


    בהסדר עם